Startpagina » Beste Forex Brokers in Nederland » Forex Brokers voor Scalping

Forex Brokers voor Scalping

Geschreven door Zornitsa Stefanova Zornitsa Stefanova
Zornitsa Stefanova - Auteur bij BestBrokers.comZornitsa Stefanova is Financial Research and Platform Testing Analyst bij BestBrokers.com, gespecialiseerd in praktijkgerichte reviews van handelsplatforms voor forex, crypto en aandelen. Zij beoordeelt brokers vanuit het perspectief van de gebruiker en test belangrijke aspecten zoals het openen van een account, de handelsvoorwaarden, de gebruiksvriendelijkheid van het platform, de beschikbare markten en de algehele betrouwbaarheid.
, | Expertredacteur Eugene Lee, CFA Eugene Lee, CFA
Eugene Lee, CFA - Auteur bij BestBrokers.comEugene Lee, CFA, is Head of Research bij BestBrokers.com. Daar gebruikt hij zijn ruim twintig jaar ervaring met wereldwijde markten, portefeuillebeheer, derivaten en fintech-analyse om online brokers te beoordelen. Zijn achtergrond in institutioneel beleggen en kwantitatief onderzoek helpt ervoor te zorgen dat brokerreviews zijn gebaseerd op gegevens, risicobeoordelingen en werkelijke handelsvoorwaarden.
, | Vertaald door Davey Taselaar Davey Taselaar
Davey Taselaar - Auteur bij BestBrokers.comDavey Taselaar is een van onze experts en heeft Nederlands als moedertaal. Hij heeft een achtergrond in economie en bedrijfsanalyse. Daarnaast is hij gespecialiseerd in het proeflezen van financiële content, waarbij hij let op helderheid en nauwkeurigheid.
, | Bijgewerkt:

Scalping is een populaire strategie voor forex trading die wordt gebruikt om winst te behalen uit kleine schommelingen in de koersen van valutaparen. Niet alle brokers staan scalping echter toe, en sommige leggen zelfs beperkingen op of leggen sancties op aan klanten die deze kortetermijnstrategie toepassen.

Hieronder vindt u forex brokers die scalping toestaan en voorwaarden bieden die geschikt zijn voor scalpers. Ze worden beoordeeld op spreads, uitvoeringssnelheden, hefboomopties en beschikbare handelstools voor strategieën met hoge frequentie.

Testmethodologie
Voor een objectieve beoordeling testten we de geselecteerde brokers 30 dagen via live, gefinancierde en volledig geverifieerde MT4- en MT5-rekeningen, met frequente kortetermijntransacties. We onderzochten belangrijke valutaparen, XAU/USD en de US500-index en verzamelden spreadgegevens op tijdframes van 1 tot 5 minuten tijdens de voornaamste handelssessies. Ook plaatsten we live marktorders tijdens piekuren voor liquiditeit om uitvoeringstijden, slippage, requotes en minimale houdperioden te meten. Lees voor meer informatie onze volledige testmethodologie.
1Fusion Markets logoFusion Markets
Beoordeling: 4,42 ⭐
74-89% van de retail CFD-accounts verliest geld
Top Beoordeeld
2FP Markets logoFP Markets
Beoordeling: 4,37 ⭐
73,33% van de retailbeleggersrekeningen verliest geld
3BlackBull Markets logoBlackBull Markets
Beoordeling: 4,28 ⭐
Handelen in hefboomproducten is risicovol
4Pepperstone logoPepperstone
Beoordeling: 4,19 ⭐
74,1% van de retailbeleggers verliest geld
5Eightcap logoEightcap
Beoordeling: 4,08 ⭐
59,57% van de rekeningen van particuliere beleggers lijdt verlies
6Global Prime logoGlobal Prime
Beoordeling: 4,08 ⭐
74-89% van de retail CFD-accounts verliest geld
7AvaTrade logoAvaTrade
Beoordeling: 4,04 ⭐
57% van de retailaccounts verliest geld
8eToro logoeToro
Beoordeling: 3,24 ⭐
52% van de retailbeleggers verliezen geld.
9Plus500 US logoPlus500 US
Beoordeling: N.V.T. ⭐
Deze inhoud is uitsluitend van toepassing op Plus500 US en klanten uit de Verenigde Staten. Handel in futures brengt het risico van verlies met zich mee.

Top 10 brokers voor Forex-scalpers

Brokers filterenVerfijn de resultaten om de beste broker voor uw handelsstijl en behoeften te vinden.
Mogelijk gemaakt door BrokerData™Realtime resultaten die rechtstreeks uit de bedrijfseigen BrokerData™-database van BestBrokers worden opgevraagd en door onze analisten worden geverifieerd via doorlopende tests met live accounts.

Er worden 10 brokers weergegeven met de huidige filterselectie.

  1. Totale score 4,42/5
    HANDEL NULEES BEOORDELINGTrustpilot Beoordeling
    Grafiek laden

    Fusion Markets is een discountbroker onder toezicht van ASIC, de FSA van de Seychellen en de VFSC, met klanten uit meer dan 160 landen. De broker werd in juni 2019 gelanceerd en biedt concurrerende spreads en voordelige handelsvoorwaarden. De commissies van Fusion Markets liggen ongeveer 36% lager dan het sectorgemiddelde. Het aanbod omvat ruim 250 instrumenten, waaronder 90+ valutaparen, indices, meer dan 100 Amerikaanse aandelen, 13 cryptovaluta en grondstoffen.

    De broker biedt orderuitvoering zonder dealingdesk en kleine spreads vanaf nul pips. De diensten zijn geschikt voor verschillende handelaren, waaronder scalpers en hedgers.

    Tijdens praktijktests presteerde Fusion Markets concurrerend, met gemiddelde spreads van 0,01 pips op EUR/USD, 10,3 pips op XAU/USD en 3 pips op de US500-index. We testten de broker met een Zero-account met ruwe spreads. Orders werden snel uitgevoerd, met gemiddelde snelheden onder 40 milliseconden en verwaarloosbare negatieve slippage bij marktorders.

    De broker hanteert geen beperkingen voor de aanhoudduur van posities of stop-loss- en take-profitorders, zodat scalpers direct kunnen uitstappen. Het Zero-account biedt spreads vanaf 0,0 pips en een commissie van $2,25 per richting per standaardlot. Het Standard-account biedt spreads vanaf 0,9 pips zonder commissies op valutaparen en edelmetalen.

    Gleneagle Asset Management Limited (ABN 29 103 162 278), handelend onder de naam Fusion Markets, is de uitgever van de Fusion Markets-producten die in deze communicatie worden beschreven. Handel in Fusion Markets-producten houdt zowel de mogelijkheid van winst als het risico van verlies in, wat uw eerste storting aanzienlijk kan overstijgen en niet geschikt is voor alle beleggers. U dient al deze Financiële Productdienstvoorwaarden, de Productinformatieverklaring (PDS) en de Financiële Diensten Gids (beschikbaar op onze website) zorgvuldig te lezen, uw eigen financiële situatie, behoeften en doelstellingen voor het investeren in deze Fusion Markets-producten te overwegen en onafhankelijk financieel advies in te winnen.
  2. Totale score 4,37/5
    HANDEL NULEES BEOORDELINGTrustpilot Beoordeling
    Grafiek laden

    FP Markets biedt toegang tot duizenden instrumenten zonder strategiebeperkingen. Het aanbod omvat ruim 10.000 instrumenten, waaronder meer dan 60 valutaparen, grondstoffen, aandelen, indices, cryptovaluta en ETF’s. De broker ondersteunt scalping, hedging en geautomatiseerde handel zonder beperkingen voor Expert Advisors (EA’s).

    Deze ECN-forexbroker staat onder toezicht van ASIC en CySEC en biedt scalpers ruwe spreads vanaf nul pips, handel met één klik en VPS-hosting, met een maximale hefboom van 1:500.

    We beoordeelden de infrastructuur via een live Raw-account dat met MT4 was verbonden en noteerden concurrerende gemiddelde spreads van 0,19 pips op EUR/USD, 9 pips op XAU/USD en 2,5 pips op US500. Onze marktorders werden met minimale latentie, weinig tot geen slippage onder normale marktomstandigheden en gemiddelde uitvoeringssnelheden onder 40 milliseconden verwerkt.

    Orders worden zonder tussenkomst van een dealingdesk verwerkt via Equinix-servers in NY4 en LD4, wat directe toegang tot interbancaire prijzen biedt. De educatiesectie van FP Markets bevat scalpinggidsen over indicatoren zoals voortschrijdende gemiddelden, Bollinger Bands en de Relative Strength Index (RSI).

    CFD's zijn complexe instrumenten en gaan gepaard met een hoog risico om snel geld te verliezen door hefboomwerking. 73,33% van de rekeningen van particuliere beleggers verliest geld wanneer CFD's worden verhandeld bij deze aanbieder. U moet overwegen of u begrijpt hoe CFD's werken en of u zich het hoge risico kunt veroorloven om uw geld te verliezen.
  3. Totale score 4,28/5
    HANDEL NULEES BEOORDELINGTrustpilot Beoordeling
    Grafiek laden

    BlackBull Markets werd opgericht in 2014 en biedt een gevarieerd marktaanbod, kleine spreads en soepele orderuitvoering. De broker staat onder toezicht van de FMA in Nieuw-Zeeland en de FSA op de Seychellen en biedt toegang tot ruim 26.000 verhandelbare activa, waaronder meer dan 70 belangrijke, exotische en cross-valutaparen. Het aandelenaanbod omvat ruim 1.700 aandelen-CFD’s.

    Voor onze tests openden we een live ECN Prime-account. De spreads bedroegen gemiddeld 0,1 pips op EUR/USD, 12 pips op XAU/USD en 6 pips op US500. Tijdens de testperiode waren de orderroutering stabiel en requotes afwezig. De servers van BlackBull staan in Equinix-faciliteiten in Londen. Orders werden onder normale marktomstandigheden stabiel uitgevoerd. Slippage trad alleen op rond belangrijk economisch nieuws, met positieve en negatieve prijsafwijkingen afhankelijk van de directe marktdiepte.

    BlackBull Markets bedient algoritmische handelaren en scalpers, meldt mediane ECN-uitvoeringssnelheden van minder dan 75 milliseconden en biedt VPS-hosting. Scalpers bij BlackBull Markets kunnen minder slippage ervaren en profiteren met ECN Prime-accounts van spreads vanaf 0,0 pips. De broker ondersteunt meerdere stortingsmethoden, waaronder cryptovaluta als Bitcoin en Ethereum.

    Het handelen in valuta (forex) met marge brengt een hoog risiconiveau met zich mee en is mogelijk niet geschikt voor alle beleggers. De hoge mate van hefboomwerking kan zowel in uw voordeel als in uw nadeel werken. Voordat u besluit in forex te handelen, dient u uw beleggingsdoelstellingen, ervaringsniveau en risicobereidheid zorgvuldig te overwegen. Het is mogelijk dat u een verlies lijdt van een deel of zelfs het geheel van uw initiële inleg. Investeer daarom geen geld dat u zich niet kunt veroorloven te verliezen. U dient zich bewust te zijn van alle risico’s die verbonden zijn aan forexhandel en, als u vragen of zorgen heeft over hoe een verlies uw levensstijl zou kunnen beïnvloeden, advies in te winnen bij een onafhankelijke financieel adviseur.
  4. Totale score 4,19/5
    HANDEL NULEES BEOORDELINGTrustpilot Beoordeling
    Grafiek laden

    Pepperstone werd opgericht in 2010 en is een gevestigde online broker die diverse platforms ondersteunt en handel in 1.475 financiële instrumenten aanbiedt. De broker ondersteunt scalpingstrategieën, met handelsvoorwaarden voor kortetermijnhandelaren. Via Razor-accounts kunnen scalpers belangrijke valutaparen verhandelen met ruwe spreads vanaf nul pips en een commissie van $3,50 per richting per verhandeld standaardlot.

    We verbonden ons Razor-account met MT4 en noteerden gemiddelde spreads van 0,1 pips op EUR/USD, 23 pips op XAU/USD en 4 pips op de US500-index. We beoordeelden ook orderuitvoeringen via meerdere grafiekinterfaces en maten een gemiddelde uitvoeringssnelheid van circa 30 milliseconden. De prijzen bleven consistent stabiel, wat slippage tijdens overlappende handelssessies hielp beperken.

    Uit onze tests bleek dat Pepperstone ruim 99,8% van alle ontvangen orders succesvol uitvoerde, met zeer weinig afwijzingen door onverwachte liquiditeitstekorten. Requotes zijn zeldzaam bij Pepperstone, omdat de broker prijzen rechtstreeks van grote banken en financiële instellingen betrekt.

    CFD's zijn complexe instrumenten en brengen een hoog risico met zich mee om snel geld te verliezen door de hefboomwerking. 74,1% van de retailaccounts verliest geld bij het handelen in CFD's met deze aanbieder. U moet overwegen of u begrijpt hoe CFD's werken en of u het zich kunt veroorloven het hoge risico te nemen om uw geld te verliezen.
  5. Totale score 4,08/5
    HANDEL NULEES BEOORDELINGTrustpilot Beoordeling
    Grafiek laden

    Global Prime werd opgericht in 2010 en biedt online handelsdiensten aan particuliere klanten in ruim 170 landen. De broker staat onder toezicht van ASIC en de VFSC en biedt lage commissies, kleine spreads op ruim 50 forexparen en gratis stortingsopties. Global Prime ondersteunt scalping zonder beperkingen voor de aanhoudduur van posities of handelsstrategieën.

    Kortetermijnhandelaren kunnen kiezen tussen Standard- en Raw-accounts. Standard biedt commissievrije handel met een spreadopslag van 0,9 pips op forex en edelmetalen. Raw biedt spreads vanaf nul pips met een commissie van $7 per volledige transactie per standaardlot. Beide accounts staan scalping, hedging en algoritmische handel toe.

    We testten een gefinancierd Raw-account en maten gemiddelde spreads van 0,10 pips op EUR/USD. Voor XAU/USD en US500 bedroegen de gemiddelde spreads respectievelijk 7,9 en 4,01 pips. De uitvoeringssnelheid hangt af van de afstand tot de Equinix-serverfaciliteit van de broker in New York. Global Prime meldt gemiddeld 100 milliseconden, maar met zijn VPS-dienst daalde dit bij ons tot 5 à 10 milliseconden. Global Prime stelt geen beginsaldo verplicht, al vereisen de meeste ondersteunde betaalmethoden een minimale storting van $10.

    Global Prime is een handelsnaam van FMGP Trading Group Pty Ltd (ABN 74 146 086 017) en is gereguleerd door ASIC en heeft een vergunning om een financiële dienstverleningsactiviteit te verrichten in Australië onder Australian Financial Services License nr. 385620. Gleneagle Securities Pty Limited, handelend als Global Prime FX, is een geregistreerd bedrijf in Vanuatu (Bedrijfsnummer 40256) en is gereguleerd door de VFSC. De website is eigendom van en wordt geëxploiteerd door FMGP Trading Group Pty Ltd, ABN 74 146 086 017.
  6. Totale score 4,08/5
    HANDEL NULEES BEOORDELINGTrustpilot Beoordeling
    Grafiek laden

    Eightcap heeft vergunningen van ASIC, CySEC, de FCA en de SCB en is een online broker met toegang tot ruim 800 markten. De broker biedt transparante prijzen, concurrerende spreads en ondersteuning voor MT4, MT5 en TradingView.

    Eightcap ondersteunt scalping, hedging, algoritmische handel en copy trading. Scalpers kunnen kiezen uit Standard-, Raw- en TradingView-accounts, met spreads van 0,0 tot 1,0 pips.

    We openden een live Raw-account dat met MT5 was verbonden, met spreads vanaf 0,0 pips en een commissie van $3,50 per richting en per standaardlot voor forex en edelmetalen. Tijdens onze tests verhandelden we EUR/USD met gemiddelde spreads van 0,17 pips. US500 en XAU/USD noteerden gemiddeld respectievelijk 4,5 en 14 pips.

    Onze transacties werden uitgevoerd met een gemiddelde snelheid van ongeveer 48 milliseconden, wat aantoont dat Eightcaps back-end hoogfrequente orderstromen efficiënt verwerkt. Positiegroottes beginnen bij 0,01 lot en de minimale storting voor alle drie accounttypen is $100. De broker verwerkt orders zonder tussenkomst van een dealingdesk via de uitvoeringsmodellen ECN en STP. Eightcap adviseert scalpers zich te richten op liquide valutaparen met kleine spreads om transactiekosten te beperken.

    CFD's zijn complexe instrumenten en gaan gepaard met een hoog risico om snel geld te verliezen door de hefboomwerking. 76,09% van de accounts van particuliere beleggers verliest geld bij het handelen in CFD's bij deze aanbieder. U moet overwegen of u begrijpt hoe CFD's werken en of u het zich kunt veroorloven het hoge risico te nemen om uw geld te verliezen.
  7. Totale score 4,06/5
    HANDEL NULEES BEOORDELINGTrustpilot Beoordeling
    Grafiek laden

    Met ruim 20 jaar ervaring in de financiële sector, meer dan 100.000 geregistreerde klanten en 65+ wereldwijde onderscheidingen staat ActivTrades scalping en algoritmische handel toe. De kleine spreads en gemiddelde uitvoeringssnelheid van ongeveer 4 milliseconden passen bij kortetermijnstrategieën, waardoor dit de snelste broker op deze pagina is.

    De broker voert ruim 93,6% van de orders uit tegen de gevraagde prijs. Onze benchmarktest met een live retailaccount op MT4 toonde concurrerende handelsvoorwaarden met uitsluitend spreads als kosten. De gemiddelde spreads waren 25 pips op spot XAU/USD en 2,3 pips op de US500-cashindex. CFD’s op US500-futures zijn eveneens beschikbaar en hadden tijdens de test een gemiddelde spread van 2,5 pips.

    Onder normale marktomstandigheden zagen we efficiënte orderuitvoering. In enkele gevallen trad geringe slippage op doordat uitvoeringsprijzen bij hogere volatiliteit of geringe liquiditeit rond belangrijk nieuws en economische publicaties kort afweken van de grafiekprijzen. ActivTrades ondersteunt 54 valutaparen, met spreads van gemiddeld 0,5 pips voor EUR/USD en zonder commissies. Naast belangrijke, minder belangrijke en exotische forexparen zijn ruim 1.000 andere markten beschikbaar, waaronder aandelen, indices, crypto, ETF’s, grondstoffen en obligaties.

    CFD's zijn complexe instrumenten en gaan gepaard met een hoog risico op snel geldverlies door de hefboomwerking. 72% van de accounts van particuliere beleggers verliest geld bij het handelen in CFD's met deze aanbieder. U moet overwegen of u begrijpt hoe CFD's werken en of u het zich kunt veroorloven het hoge risico op verlies van uw geld te nemen.
  8. Totale score 4,04/5
    HANDEL NULEES BEOORDELINGTrustpilot Beoordeling
    Grafiek laden

    AvaTrade werd opgericht in 2006 en biedt handelsdiensten aan particuliere klanten wereldwijd. De broker heeft toestemming van meerdere financiële toezichthouders, waaronder ASIC, CySEC, FSRA, CBI, ISA en FFAJ. Er kan worden gehandeld in ruim 1.200 instrumenten, waaronder valuta’s, vanilla-opties, obligaties, grondstoffen, indices, aandelen en cryptovaluta.

    AvaTrade ondersteunt scalpingstrategieën en biedt kleine spreads, hefboomopties en hulpmiddelen voor geautomatiseerde handel.

    We openden een MT4-retailaccount om deze dealingdeskbroker te vergelijken met concurrenten die ruwe spreads bieden. Dankzij AvaTrade’s commissievrije prijsstructuur bleven spreads stabiel, hoewel ze iets hoger waren dan bij concurrenten zoals Fusion Markets en FP Trading. We noteerden gemiddelden van 0,8 pips voor EUR/USD, 37 pips voor goud en 2 pips voor CFD’s op US500-futures.

    Ons team mat gemiddelde uitvoeringssnelheden van ongeveer 100 milliseconden, met zeer weinig requotes tijdens hogere marktvolatiliteit. Forexscalpers kunnen belangrijke valutaparen zoals EUR/USD, GBP/USD en USD/JPY verhandelen, die vaak voor kortetermijnposities worden gebruikt. Scalpers buiten Europa, Canada en Australië krijgen standaard een hefboom tot 1:400. De broker biedt bescherming tegen een negatief saldo en bewaart klantengelden op gescheiden rekeningen.

    CFD's zijn complexe instrumenten en gaan gepaard met een hoog risico om snel geld te verliezen door de hefboomwerking. 57% van de retailaccounts verliest geld bij het handelen in CFD's met deze aanbieder. U moet overwegen of u begrijpt hoe CFD's werken en of u zich het hoge risico van geldverlies kunt veroorloven.
  9. Totale score 3,90/5
    HANDEL NULEES BEOORDELINGTrustpilot Beoordeling
    Grafiek laden

    XM biedt diverse verhandelbare activa en accounttypen. Het bedrijf heeft ruim 20 miljoen historische registraties uit meer dan 190 rechtsgebieden en bezit vergunningen van toezichthouders in Cyprus, Zuid-Afrika, Dubai, Belize en Australië. Het aanbod omvat ruim 1.400 financiële producten, waaronder thematische indices en turbo-aandelen.

    De broker staat scalping toe op alle beschikbare accounttypen (Zero, Ultra Low en Standard). Onze live tests vonden plaats via een gefinancierd Zero-account, waarop ruwe spreads vanaf 0,0 pips beginnen en een commissie van $7 per volledige transactie geldt. De gemiddelde spread voor EUR/USD bedroeg 0,3 pips. Voor de US500-index en goud was dit respectievelijk circa 5,2 en 12 pips.

    XM bleek geschikt voor hoogfrequente kortetermijnstrategieën zoals scalping. Onze marktorders werden gemiddeld binnen 100 milliseconden verwerkt, zonder ernstige prestatieknelpunten. Scalpers bij XM profiteren van lage spreads, geen requotes en hoge uitvoeringspercentages (100% volgens de broker). Onze handelslogboeken toonden dat ruim 99,9% van de orders zonder afwijzing werd uitgevoerd. Afhankelijk van het rechtsgebied kunnen scalpers een maximale hefboom tot 1:1000 gebruiken.

    Waarschuwing Risico: CFD's zijn complexe instrumenten en gaan gepaard met een hoog risico om snel geld te verliezen vanwege de hefboomwerking. 72,82% van de retailbeleggersrekeningen verliest geld bij het handelen in CFD's met deze aanbieder. U moet overwegen of u begrijpt hoe CFD's werken en of u zich het hoge risico kunt veroorloven om uw geld te verliezen.
  10. Totale score 3,79/5
    HANDEL NULEES BEOORDELINGTrustpilot Beoordeling
    Grafiek laden
    10. Axi

    Axi werd in 2007 gelanceerd, heeft zijn hoofdkantoor in Sydney en staat onder toezicht van de FCA, ASIC en CySEC. Het aanbod omvat ruim 290 verhandelbare instrumenten, al verschilt de beschikbaarheid per land. Klanten in Maleisië hebben bijvoorbeeld toegang tot wel 1.000 markten. Axi is een MetaTrader-broker en faciliteert online handel via MT5 en MT4 voor desktop en webbrowsers.

    Geregistreerde klanten krijgen meertalige klantenservice, transparante prijzen en educatieve inhoud. Voor scalpers werkt Axi samen met een grote groep van ruim 20 belangrijke liquiditeitsverschaffers om op Pro- en Elite-accounts ruwe spreads vanaf nul pips te bieden.

    Tijdens onze test scalpten we met een gefinancierd Pro-account dat met MT4 was verbonden. Dit account bleek aanzienlijk geschikter voor scalping dan het commissievrije Standard-account, waarop spreads voor belangrijke paren zoals EUR/USD gemiddeld 0,7 pips bedragen. Het Pro-account leverde tijdens de test gemiddelde spreads van 0,1 pips, met een concurrerende commissie van $4,50 per volledige transactie voor forex en edelmetalen.

    We maten gemiddelde spreads van 9 pips op XAU/USD en 3 pips op de US500-cashindex. CFD’s op US500-futures hadden een gemiddelde spread van 9 pips. Axi staat volledige en gedeeltelijke hedging toe, maar verbiedt alle vormen van arbitrage.

    CFD's zijn complexe instrumenten en gaan gepaard met een hoog risico om snel geld te verliezen door hefboomwerking. De overgrote meerderheid van de retailcliëntenaccounts verliest geld bij het handelen in CFD's. U moet overwegen of u begrijpt hoe CFD's werken en of u het zich kunt veroorloven om het hoge risico te nemen om uw geld te verliezen.

Uitgebreide vergelijking van de 10 beste Forex-brokers voor scalping

Forex BrokerMinimale StortingToezichthoudersPlatformenOrderuitvoeringFX ParenCommissieSpreadGemiddelde UitvoersnelheidInactiviteitsvergoedingOnze score
1. Fusion Markets$/€0ASIC, FSA (Seychellen), VFSC (Vanuatu)MetaTrader 4, MetaTrader 5, cTrader, DupliTrade, Fusion+ Copy Trade, TradingViewNDD90+Classic-account: $/€0; ZERO-account: $/€4,50 round-turn0,9 pips (Classic); 0,0 pips (ZERO)37 msNee4,42 ⭐
2. FP Markets$/€50 (AU$ 100)ASIC, CySEC, FSA (Seychellen), FSCA, FSA (St. Vincent en de Grenadines), SCB (Bahama's)MetaTrader 4, MetaTrader 5, WebTrader, IRESS, cTrader, TradingViewNDD, ECN70+$/€0 op een Standard-account; $/€6 per round-turn op een Pro-account1,0 pip op Standard; 0,0 pip op Raw40 msNee4,37 ⭐
3. BlackBull Markets$/€ 0 (Standard)
$/€ 2.000 (Prime)
$/€ 20.000 (Institutional)
FSA (Seychellen, nr. SD045), FMA (Nieuw-Zeeland, nr. FSP403326)MT4, MT5, TradingView, cTrader, MetaTrader WebTrader, BlackBull Shares, BlackBull CopyTrader, BlackBull Trade, BlackBull Invest, ZuluTradeSTP, ECN/STP70+$/€ 0 (Standard); $/€ 6 per lot (Prime); $/€ 4 per lot (Institutional)0,8 pips (Standard); 0,1 pip (Prime); 0,0 pips (Institutional)20 msNee4,28 ⭐
4. Pepperstone$/€0ASIC (nr. 414530), UK FCA (nr. 684312), CySEC (nr. 388/20), BaFin (nr. 151148), DFSA (F004356), CMA (128), SCB Bahamas (SIA-F217), FSA (SD108)MetaTrader 4, MetaTrader 5, cTrader, TradingViewSTP, ECN/STP90+$/€0 (Standaardaccounts), $/€7 round-turn (Razor-accounts)Vanaf 0,0 pip (Razor-accounts) en 1 pip (Standaardaccounts)30 msNee4,19 ⭐
5. Global Prime$/€0ASIC (nr. 385620), VFSC (nr. 40256)MT4, MT4 WebTrader en MT4 voor Android; voor VFSC-klanten: MT4, MT5 en GP CopyNDD59$/€0 op Standaard-accounts; $/€7 per round trip op Raw-accounts0,9 pips (Standaard), 0,0 pips (Raw)100 ms; 1 tot 5 ms met VPSNee4,08 ⭐
6. Eightcap$/€ 100SCB (nr. SIA-F220), ASIC (nr. 391441), CySEC (nr. 246/14), FCA (nr. 921296)MT4, MT5, WebTrader, TradingView, Capitalise.ai, FlashTraderHybride (ECN, DD)50+$/€ 0 op Standaard- en TradingView-accounts; $/€ 7 per round turn op Raw-accounts1,0 pip op Standaard- en TradingView-accounts; 0,0 pip op Raw-accounts14 msNee4,08 ⭐
7. ActivTrades$/€0FCA, FSC, SCB, CVM, CMVMMetaTrader 4, MetaTrader 5, ActivTrader, TradingView56$/€04,06 ⭐
8. AvaTrade$/€100FFAJ (licentienummer 1574), CySEC (nr. 347/17), ISA (nr. 514666577), IIROC, ADGM/FSRA (nr. 190018), CBI (nr. C53877), BVIFSC (nr. SIBA/L/13/1049), FSCA (nr. 45984), ASIC (nr. 406684), JFSA (nr. 1662)MetaTrader 4, MetaTrader 5, WebTrader, AvaTradeGO, AvaSocial, AvaOptions, DupliTrade53$/€0Vanaf 0,9 pips (retail), 0,6 pips (pro)30 msNa 3 opeenvolgende maanden: $/€/£504,04 ⭐
9. XM Group$/€5CySEC (licentienummer 120/10), ASIC, FSC Belize (licentienummer 000261/27), FSC Mauritius (licentienummer GB23202700), FSA Seychellen (licentienummer SD190), DFSA (referentienummer F003484), FSCA (licentienummer 49976). Registraties voor EU-passporting: BaFin, CNMV, MNB, CONSOB, ACPR, FIN-FSA (Finland), KNF, AFM, FI.MetaTrader 4 en MetaTrader 5, MetaTrader 4 en MetaTrader 5 mobiel, MT4 WebTrader, MT5 WebTrader, MT4 MultiTerminal, XM-appDealing desk50+$/€0 voor Ultra Low Micro- en Ultra Low Standard-accounts; $/€3,50 per zijde voor XM Zero-accountVanaf 0,0 pips (XM Zero-account), 0,6 pips (Standard- en Micro-accounts)$/€5 per maand na 90 dagen zonder activiteit3,90 ⭐
10. Swissquote$/€ 1.000FCA (562170), DFSA (F001438), SFC (AZV127), MFSA (C 57936), CySEC (422/22), MAS (226182), CSSF, FSCA (43908)CFXD, MetaTrader 4, MetaTrader 5STP80+
  • $/€ 0 op Standard-, Premium- en Prime-accounts;
  • $/€ 2,50 per zijde per lot voor Professional-accounts
Vanaf 0,0 pip (Elite), 0,6 pip (Prime), 1,3 pip (Standard)9 ms$/€ 10 per maand na 6 maanden zonder activiteit3,71 ⭐

Voor Nederlandse traders is niet alleen de technische kwaliteit van een broker belangrijk. Controleer altijd via welke juridische entiteit u handelt en of deze entiteit in de EU onder toezicht staat of met een Europees paspoort diensten in Nederland mag aanbieden. In Nederland houdt de AFM toezicht op het gedrag van financiële ondernemingen en is DNB betrokken bij prudentieel toezicht; veel online Forex- en CFD-brokers vallen daarnaast onder MiFID II en de toezichthouder van hun EU-lidstaat. Raadpleeg daarom het AFM-register en de documentatie van de broker, vooral wanneer dezelfde broker ook een niet-Europese entiteit met hogere hefboom aanbiedt. Let ook op of klantgelden gescheiden worden aangehouden en welk beleggerscompensatiestelsel op de gekozen entiteit van toepassing is.

Voor particuliere klanten in Nederland gelden bij CFD’s de Europese ESMA-maatregelen. Denk aan een maximale hefboom van 1:30 voor belangrijke valutaparen en 1:20 voor minder belangrijke valutaparen, bescherming tegen een negatief saldo, een margin close-out wanneer het vermogen op de CFD-rekening onder 50% van de vereiste marge komt en beperkingen op bonussen of andere prikkels die handelen kunnen aanmoedigen. Hogere hefbomen zijn doorgaans alleen beschikbaar voor professionele klanten of via entiteiten buiten de EU, waarbij belangrijke beschermingsmaatregelen kunnen ontbreken.

Uitleg over de scalping-strategie bij Forex-trading

Scalping is een actieve handelsstrategie waarbij traders proberen kleine winsten te behalen uit beperkte koersbewegingen. Hierbij wordt binnen korte tijdsbestekken, vaak van enkele seconden tot enkele minuten, een groot aantal transacties uitgevoerd. Scalpers sluiten doorgaans winstgevende posities zodra de prijs net boven hun break-evenpunt uitkomt. Actieve scalpers kunnen op één handelsdag tientallen tot honderden kortetermijntransacties uitvoeren.

De gedachte achter deze techniek is dat kleine koersschommelingen vaker voorkomen dan grote bewegingen, waardoor kleine winsten zich in de loop van de tijd kunnen opstapelen. Scalpers richten zich doorgaans op een beperkt aantal pips per transactie, vaak tussen de 5 en 20 pips, afhankelijk van het valutapaar en de volatiliteit. Deze techniek vereist strikte discipline, aangezien scalpers hun transacties op vooraf bepaalde winst- en verliesniveaus moeten afsluiten. Een ander kenmerk dat scalpers vaak gemeen hebben, is dat zij posities meestal niet tot de volgende handelsdag aanhouden.

Scalping is tijdrovend, omdat deze methode vraagt om vrijwel voortdurende monitoring van de valutamarkten. Veel scalpers vereenvoudigen dit proces door hun transacties te automatiseren met behulp van handelsrobots zoals Expert Advisors (EA’s). Scalpers gebruiken soms hefboom om hun marktblootstelling te vergroten met minder kapitaal, maar dit vergroot ook potentiële verliezen. Voor particuliere traders in de EU is die hefboom bovendien begrensd; bij belangrijke valutaparen is 1:30 het maximum. Succesvol scalpen is afhankelijk van nauwkeurigheid, snelheid en risicobeheer. De meest gebruikte benaderingen zijn onder meer price action, range, momentum, nieuws en moving average scalping. De belangrijkste kenmerken hiervan worden hieronder beschreven.

  1. Het interpreteren van de koersontwikkeling is essentieel voor scalpers. Veel scalpingstrategieën zijn in hoge mate gebaseerd op koersactie, waarbij rechtstreeks naar candlestickgrafieken, steun- en weerstandsniveaus en grafiekpatronen wordt gekeken. Indicatoren worden daarbij vaak vooral gebruikt ter bevestiging. Scalpers maken ook gebruik van multi-timeframe-analyse (MTFA): zij controleren bijvoorbeeld de trend op een 5- of 15-minutengrafiek voordat zij handelen op de 1-minutengrafiek.
  2. Momentum scalping stelt traders in staat te profiteren van duidelijke koersbewegingen over korte periodes. Scalpers die deze strategie toepassen, gebruiken grafieken met een tijdsframe van één tot vijf minuten om valutaparen en andere activa te identificeren die merkbaar momentum hebben opgebouwd. Zij beoordelen oververkochte of overgekochte marktomstandigheden door volume te analyseren en technische indicatoren te gebruiken, zoals de Moving Average Convergence Divergence (MACD), de Relative Strength Index (RSI) en de Stochastic. Voor een geavanceerde bevestiging van momentum kunnen scalpers ook gebruikmaken van de technische indicator Parabolic Stop and Reverse (SAR) om dynamische trailing-stops in te stellen of snelle trendomkeringen te signaleren. Als alternatief kunnen zij gebruikmaken van volumeprijsanalyse (VPA) en tickvolume-indicatoren. Omdat spot-Forex geen centrale beurs met één volledig orderboek heeft, is tickvolume op veel retailplatformen een benadering van activiteit; plotselinge stijgingen kunnen alsnog wijzen op koop- of verkoopdruk en daarmee op een mogelijk instapmoment.
  3. Rangescalpers proberen winst te behalen uit kleine prijsbewegingen binnen een afgebakende range. Hun doel is om te profiteren van terugkerende schommelingen tussen steun- en weerstandsniveaus. Range scalping werkt vooral in markten met lage tot gematigde volatiliteit, wanneer prijzen binnen een duidelijk bereik bewegen. Range scalpers bepalen instap- en uitstappunten aan de hand van technische indicatoren zoals de Stochastic Oscillator, de Volume Weighted Average Price (VWAP), Bollinger Bands en de RSI.
  4. Bij nieuwsscalping wordt geprobeerd te profiteren van snelle koersbewegingen direct na belangrijke nieuwsgebeurtenissen, zoals ECB-rentebesluiten, inflatiecijfers, Amerikaanse Non-Farm Payrolls (NFP) of besluiten van de Federal Reserve. Deze gebeurtenissen kunnen de liquiditeit en volatiliteit tijdelijk sterk verhogen, maar spreads kunnen op hetzelfde moment ook fors oplopen. Deze aanpak vereist strikte discipline, precisie en snelle besluitvorming. Nieuwsscalpers moeten bovendien rekening houden met slippage, omdat het kansenvenster doorgaans zeer kort is.
  5. Bij scalping met voortschrijdende gemiddelden kunnen traders profiteren van kortetermijnbewegingen door indicatoren op basis van voortschrijdende gemiddelden te gebruiken. Deze strategie combineert doorgaans een sneller voortschrijdend gemiddelde (5 tot 10 periodes) met een langzamer gemiddelde (meestal 20 tot 50 periodes). Scalpers letten op kruisingen tussen de twee lijnen om kleine prijsbewegingen te signaleren.

Wat maakt een goede Forex-broker voor scalping

Traders moeten rekening houden met verschillende factoren bij het kiezen van een Forex-broker die geschikt is voor scalping. De belangrijkste aspecten worden hieronder uiteengezet.

  1. Nauwkeurige en onmiddellijke uitvoering

    Orders moeten zo snel en nauwkeurig mogelijk worden uitgevoerd om marktimpact, requotes en slippage te beperken. Een tragere uitvoering kan de kleine winsten ondermijnen die scalpers proberen te behalen uit beperkte koersbewegingen. Brokers die Level II-koersen, transparante uitvoeringsstatistieken en toegang tot diepe liquiditeit bieden, verdienen extra aandacht, maar controleer altijd of deze kenmerken gelden voor de specifieke rekening en entiteit waarmee u handelt.

  2. Lage spreads en commissies

    Ook de totale transactiekosten zijn belangrijk, omdat scalping draait om kleine marges. Brokers die geschikt zijn voor scalping bieden doorgaans lage spreads, vaak rond of onder één pip op liquide valutaparen zoals EUR/USD. Als er commissies in rekening worden gebracht, moet u de spread en commissie samen beoordelen; een raw-spreadrekening kan aantrekkelijk lijken, maar is alleen gunstig als de all-in kosten per transactie laag blijven. Tijdens nieuws of buiten liquide handelsuren kunnen variabele spreads tijdelijk sterk oplopen.

  3. Geen beperkingen op stop-loss en take-profit

    Scalpers maken doorgaans gebruik van stop-loss- en take-profitorders om hun risico te beheersen en het afsluiten van transacties te automatiseren. Een broker die geschikt is voor Forex-scalping biedt klanten de mogelijkheid om hun stop-loss- en take-profitorders op het gewenste niveau in te stellen, zonder onredelijke minimale afstanden tot de actuele marktprijs. Daarnaast mogen er geen beperkingen gelden voor de minimale houdperiode van posities.

  4. Breed aanbod aan indicatoren en EA’s

    Actieve scalpers openen en sluiten vaak veel transacties per dag. Velen geven er de voorkeur aan dit proces deels te automatiseren met behulp van EA’s en andere plug-ins voor algoritmische handel. Het kiezen van een broker die aangepaste indicatoren, meerdere tijdframes en een breed aanbod aan EA’s ondersteunt, kan scalping efficiënter maken. Het gebruik van deze tools kan het aantal kortetermijntransacties dat scalpers kunnen uitvoeren aanzienlijk verhogen, maar controleer wel of de voorwaarden van de broker gewone automatisering onderscheiden van verboden vormen van latency-arbitrage.

Daarnaast zijn praktische Nederlandse randvoorwaarden belangrijk. Een handelsrekening in EUR voorkomt onnodige valutawisselkosten, bijvoorbeeld wanneer u stort via SEPA of iDEAL en vooral in EUR-paren handelt. Controleer ook de opnamekosten, verwerkingstijden en of rapportages in euro beschikbaar zijn voor uw administratie. Biedt een broker naast Forex ook cryptoactiva aan, maak dan onderscheid tussen echte cryptoactiva en crypto-CFD’s: cryptoactivadiensten vallen in de EU onder MiCA, terwijl crypto-CFD’s onder de CFD- en MiFID-regels blijven vallen.

Waarom verbieden sommige Forex-brokers scalping?

Ondanks de populariteit ervan beperken sommige brokers scalping omdat zij deze strategie operationeel of commercieel risicovoller vinden. Market makers, die bij sommige transacties als tegenpartij van klanten optreden, kunnen strenger naar deze techniek kijken, vooral wanneer zeer korte houdperioden worden gecombineerd met latency-arbitrage, nieuwsarbitrage of extreem hoge orderfrequentie.

Scalpers openen soms dagelijks honderden posities, wat kan leiden tot extra belasting van de systemen van de broker. Door veel orders met relatief grote volumes in korte tijd naar de servers van een broker te sturen, kan uitvoering onder druk komen te staan. Bij moderne brokers gaat het meestal niet om normaal scalpen op zichzelf, maar om de combinatie van hoge orderfrequentie, zeer korte houdperioden en kwetsbare prijsvorming rond nieuws of illiquide momenten.

In plaats van scalping expliciet te verbieden, leggen sommige brokers beperkingen op aan scalpers door limieten in te stellen voor de minimale houdtermijn van posities en het maximale aantal dagelijkse transacties. Ook kunnen er beperkingen gelden voor de minimale afstand van stoporders, het gebruik van bepaalde EA’s of het aantal orders dat via een API wordt verstuurd. Traders dienen het scalpingbeleid, het orderuitvoeringsbeleid en de klantovereenkomst van de gekozen broker zorgvuldig door te nemen voordat zij met scalping beginnen.

Bij het kiezen van een platform moeten scalpers letten op een aantal belangrijke functies. De mogelijkheid om met één klik posities te openen en te sluiten is een groot voordeel, omdat scalpers hierdoor sneller kunnen reageren op kleine koersschommelingen. Scalpers hebben ook behoefte aan geavanceerde grafiektools met aanpasbare tijdsbestekken om de koersontwikkeling op korte termijn nauwkeuriger te kunnen analyseren. Scalpers die gebruikmaken van geautomatiseerde strategieën hebben bovendien behoefte aan toegang tot een programmeerinterface (Application Programming Interface, API) voor hogere handelssnelheid en efficiëntere orderafhandeling.

Virtual Private Server (VPS)-diensten zijn eveneens belangrijk, omdat ze zorgen voor een stabiele verbinding en een lagere latentie, wat kan leiden tot minder slippage en snellere orderafhandeling. Voor Nederlandse traders is vooral de afstand tot de servers van de broker of liquiditeitsverschaffers relevant; een VPS in bijvoorbeeld Londen of Frankfurt kan praktischer zijn dan simpelweg handelen vanaf een snelle thuisverbinding. Scalpers moeten ook op zoek gaan naar platformen die Level II-koersen ondersteunen, waardoor zij de marktdiepte kunnen beoordelen en rechtstreeks vanuit het orderboek toegang hebben tot realtime gegevens. Zij kunnen inzicht verkrijgen in het marktsentiment op korte termijn door de omvang en richting van orders te evalueren. Bij spot-Forex is deze marktdiepte afhankelijk van de broker en de aangesloten liquiditeitsverschaffers; het is dus geen volledig centraal orderboek zoals bij aandelen op een beurs. Level II-gegevens helpen ook bij het inschatten van de liquiditeit en het sentiment op korte termijn, waardoor scalpers concentraties van koop- of verkooporders kunnen zien die wijzen op potentiële steun- of weerstandsniveaus.

Voor scalping worden doorgaans drie platformen veel gebruikt, te beginnen met cTrader. Dit platform biedt geavanceerde functies die geschikt zijn voor scalpers, waaronder 26 tijdframes vanaf één minuut. Traders die deze strategie toepassen, profiteren ook van de beschikbaarheid van handelen met één klik, waardoor zij snel posities kunnen openen of sluiten. Met cTrader kunnen traders ook meerdere open posities met één klik omkeren als de markt zich tegen hun posities keert. Het platform ondersteunt tevens algoritmische handel met geautomatiseerde handelsbots, wat nuttig kan zijn voor scalpers.

MetaTrader 4 (MT4) en MetaTrader 5 (MT5) zijn eveneens veelgebruikte opties voor traders die scalpingstrategieën willen toepassen. Beide platformen zijn geschikt voor scalpers dankzij een uitgebreide selectie van EA’s en ingebouwde indicatoren voor technische analyse, hoewel gebruikers met programmeervaardigheden ook zelf indicatoren kunnen ontwikkelen. Handelen met één klik is mogelijk, net als direct handelen vanuit grafieken. MT5 kan voor scalping iets praktischer zijn dan MT4, omdat het platform meer ordertypen en een modernere infrastructuur ondersteunt; de daadwerkelijke uitvoeringssnelheid blijft echter afhankelijk van de broker, de rekeningsoort en de serververbinding.

Voor wie is scalping geschikt?

Scalping vereist strikte discipline en voldoende kennis van de financiële markten, waardoor deze methode vooral geschikt is voor ervaren en actieve traders. Deze techniek past bij traders die voldoende tijd kunnen besteden aan het volgen en analyseren van de markt. Goede analytische vaardigheden en een vooraf bepaald risicoplan zijn belangrijke voorwaarden om scalping verantwoord toe te passen.

Snelle besluitvorming is even belangrijk, aangezien scalpers hun posities vaak binnen enkele seconden sluiten. De strategie wordt vaak gebruikt bij Forex-trading en wordt met name toegepast door traders die handelen in belangrijke valutaparen zoals EUR/USD en USD/JPY. Voor Nederlandse traders is EUR/USD een logisch voorbeeld, omdat de euro de thuismunt is en dit paar doorgaans tot de meest liquide valutaparen behoort. De overlap tussen de Europese en Amerikaanse handelsuren levert vaak veel handelsvolume op, maar rond macro-economisch nieuws kunnen spreads en slippage juist toenemen. Scalping is ook toepasbaar bij de handel in grondstoffen en aandelen, hoewel traders in deze activaklassen er minder vaak gebruik van maken. Vanwege het veeleisende karakter ervan is scalping minder geschikt voor beginnende traders of voor wie de voorkeur geeft aan een passieve handelsstijl.

Voor belastingplichtigen in Nederland zijn posities, contanten en brokertegoeden ook relevant voor de administratie en aangifte. Particuliere beleggingen vallen in veel gevallen in box 3, terwijl zeer intensieve of beroepsmatige handelsactiviteiten in uitzonderlijke situaties anders kunnen worden beoordeeld. Bewaar daarom transactieoverzichten en jaaropgaven van uw broker en raadpleeg bij twijfel de Belastingdienst of een fiscaal adviseur.

Over het redactieteam

Eugene Lee, CFA
Eugene Lee, CFA, is Head of Research bij BestBrokers.com. Daar gebruikt hij zijn ruim twintig jaar ervaring met wereldwijde markten, portefeuillebeheer, derivaten en fintech-analyse om online brokers te beoordelen. Zijn achtergrond in institutioneel beleggen en kwantitatief onderzoek helpt ervoor te zorgen dat brokerreviews zijn gebaseerd op gegevens, risicobeoordelingen en werkelijke handelsvoorwaarden. Hij is ook een van de belangrijkste bijdragers die verantwoordelijk zijn voor het ontwikkelen en verfijnen van de testmethodologie die binnen BestBrokers.com wordt gebruikt.
CFA-certificaat verifiëren
Zornitsa Stefanova
Zornitsa Stefanova is Financial Research and Platform Testing Analyst bij BestBrokers.com, gespecialiseerd in praktijkgerichte reviews van handelsplatforms voor forex, crypto en aandelen. Zij beoordeelt brokers vanuit het perspectief van de gebruiker en test belangrijke aspecten zoals het openen van een account, de handelsvoorwaarden, de gebruiksvriendelijkheid van het platform, de beschikbare markten en de algehele betrouwbaarheid.
Davey Taselaar
Davey Taselaar is een van onze experts en heeft Nederlands als moedertaal. Hij heeft een achtergrond in economie en bedrijfsanalyse. Daarnaast is hij gespecialiseerd in het proeflezen van financiële content, waarbij hij let op helderheid en nauwkeurigheid.