De Seychellen zijn uitgegroeid tot een populaire locatie voor het vestigen van een brokersbedrijf dankzij het soepele regelgevingskader, het bedrijfsvriendelijke belastingklimaat en de lagere minimale kapitaalvereisten van het land. Bijna 200 brokers hebben een vergunning verkregen van de Financial Services Authority of Seychelles (FSA), wat het voor beginnende handelaars lastig kan maken om een broker te kiezen. Dit artikel behandelt 9 brokers die onder toezicht staan van de Seychellen.
Let op: deze pagina gaat specifiek over brokers met een vergunning van de FSA op de Seychellen. Voor Nederlandse particuliere beleggers is dat niet hetzelfde als toezicht door de Autoriteit Financiële Markten (AFM), De Nederlandsche Bank (DNB) of een toezichthouder binnen de EU. Controleer daarom altijd in de klantovereenkomst bij welke juridische entiteit u een rekening opent en raadpleeg zo nodig het AFM-register. Dezelfde merknaam kan via verschillende groepsentiteiten werken, met andere voorwaarden, hefboomlimieten en beschermingsregelingen. CFD’s en Forex met hefboom zijn risicovolle producten; een hogere hefboom kan winst én verlies snel vergroten.
Uitgebreide vergelijking van de 9 beste Forex brokers die onder toezicht staan van de FSA
| FSA Forex Broker | Handelsplatformen | Maximale Hefboomwerking | Onze score | Licentienummer |
|---|---|---|---|---|
| 1. Fusion Markets | MetaTrader 4, MetaTrader 5, cTrader, DupliTrade, Fusion+ Copy Trade, TradingView | 1:500 | 4,42 ⭐ | SD096 |
| 2. BlackBull Markets | MT4, MT5, TradingView, cTrader, MetaTrader WebTrader, BlackBull Shares, BlackBull CopyTrader, BlackBull Trade, BlackBull Invest, ZuluTrade | 1:500 | 4,28 ⭐ | SD045 |
| 3. Capital.com | MetaTrader 4, TradingView | 1:200 | 4,06 ⭐ | SD101 |
| 4. IC Markets | MetaTrader 4, MetaTrader 5, cTrader, ZuluTrade | 1:500 | 4 ⭐ | SD018 |
| 5. Admirals | MT4, MT5, WebTrader, MetaTrader Supreme Edition, StereoTrader | 1:1000 | 3,99 ⭐ | SD073 |
| 6. Tickmill | MT4, MT5, WebTrader, ZuluTrade | 1:1000 | 3,88 ⭐ | SD008 |
| 7. Trade Nation | TN Trader, MetaTrader 4, TradeCopier, TradingView | 1:500 | 3,86 ⭐ | SD150 |
| 8. Plus500 | Propriëtaire desktop- en mobiele platformen | 1:300 | 3,56 ⭐ | SD039 |
| 9. eToro | eToro Beleggen, eToro App, TradingView, eToro CopyTrader | 1:400 | 3,24 ⭐ | SD076 |
Top 9 brokers gereguleerd door de FSA
Er worden 9 brokers weergegeven met de huidige filterselectie.
Fusion Markets werd opgericht in 2019. De broker biedt lage handelskosten, krappe spreads en geen minimale accountvereisten voor Zero- en Classic-accounts. Het bedrijf staat als gereguleerde entiteit in het register van de Financial Services Authority of Seychelles (FSA) onder licentienummer SD096.
Voor onze test openden we een live Zero-account bij de FSA-entiteit en koppelden dit aan MT4, met een startsaldo van $1,500. De meeste betaalmethoden vereisen minimaal $10. De round-turncommissie bedroeg $4.50 voor forex en edelmetalen. Gemiddeld maten we 0.01 pips op EUR/USD, 10.3 pips op XAU/USD en 3 pips op de US500-index.
De retailhefboom is maximaal 1:500 voor belangrijke valutaparen, energieproducten en metalen, 1:100 voor indices en zachte grondstoffen, 1:20 voor aandelen en 1:10 voor crypto. Exotische valutaparen zijn beperkt tot 1:20. Bij een margeniveau van 90% volgt een margin call; bij 20% sluit MT4 automatisch verlieslatende posities.
De effectenhandelaarslicentie van de Seychellen dekt de meeste regio’s, maar klanten uit Rusland, Japan, Nieuw-Zeeland, Ontario, Spanje en de VS kunnen momenteel geen live account openen. Retailhandelaren kunnen posities tot 1:500 hefbomen. Alleen klanten van de door ASIC gereguleerde entiteit krijgen bescherming tegen een negatief saldo.
Onze controle bevestigde dat klantgeld gescheiden van het bedrijfskapitaal wordt bewaard in beveiligde trustrekeningen bij National Australia Bank (NAB).
Gleneagle Asset Management Limited (ABN 29 103 162 278), handelend onder de naam Fusion Markets, is de uitgever van de Fusion Markets-producten die in deze communicatie worden beschreven. Handel in Fusion Markets-producten houdt zowel de mogelijkheid van winst als het risico van verlies in, wat uw eerste storting aanzienlijk kan overstijgen en niet geschikt is voor alle beleggers. U dient al deze Financiële Productdienstvoorwaarden, de Productinformatieverklaring (PDS) en de Financiële Diensten Gids (beschikbaar op onze website) zorgvuldig te lezen, uw eigen financiële situatie, behoeften en doelstellingen voor het investeren in deze Fusion Markets-producten te overwegen en onafhankelijk financieel advies in te winnen.BlackBull Markets is een door de Seychellen erkende broker met ruim 26.000 financiële instrumenten. De Nieuw-Zeelandse broker bedient internationale klanten met een FSA-licentie (SD045) van moederbedrijf BBG Limited. De entiteit heeft kantoren op Mahé. De broker voert AML- en CFT-beleid en bewaart klantgeld gescheiden bij de Nieuw-Zeelandse ANZ Bank.
Ons team koos een ECN Prime-account en koppelde dit aan MT4. De broker stelt geen algemeen stortingsminimum, maar de meeste betaalmethoden vereisen minimaal $50 per transactie. Storten is gratis; voor alle ondersteunde opnamewijzen geldt $5.
De broker biedt retail-, institutionele en swapvrije accounts. Live accounts werken met MT4, MT5, cTrader en TradingView. Voor copy trading is er het eigen BlackBull Copy Trader. De entiteit op de Seychellen beperkt de maximale retailhefboom tot 1:500.
Deze 1:500 geldt voor forex, goud en zilver; koper is beperkt tot 1:10. Andere limieten zijn 1:100 voor ruwe olie, stookolie, crypto en cashindices zoals US500, 1:50 voor aardgas, 1:20 voor indexfutures, 1:10 voor zachte grondstoffen en 1:5 voor aandelen.
Live betaalden we per lot $6 round-turncommissie. Gemiddelde spreads waren 0.2 pips op EUR/USD, 12 pips op goud en 6 pips op de US500-index, oplopend tot 9 pips voor US500-futures. Bescherming tegen een negatief saldo wordt in de praktijk geboden, maar is onder FSA-regels niet gegarandeerd. Margin calls volgen bij 75% en stop-out bij 50%.
Het handelen in valuta (forex) met marge brengt een hoog risiconiveau met zich mee en is mogelijk niet geschikt voor alle beleggers. De hoge mate van hefboomwerking kan zowel in uw voordeel als in uw nadeel werken. Voordat u besluit in forex te handelen, dient u uw beleggingsdoelstellingen, ervaringsniveau en risicobereidheid zorgvuldig te overwegen. Het is mogelijk dat u een verlies lijdt van een deel of zelfs het geheel van uw initiële inleg. Investeer daarom geen geld dat u zich niet kunt veroorloven te verliezen. U dient zich bewust te zijn van alle risico’s die verbonden zijn aan forexhandel en, als u vragen of zorgen heeft over hoe een verlies uw levensstijl zou kunnen beïnvloeden, advies in te winnen bij een onafhankelijke financieel adviseur.- 3. Capital.com
Capital.com lanceerde zijn retailaanbod in 2016 en biedt ruim 5.500 markten, betaalbare prijzen en transparante handelsvoorwaarden. De Londense broker heeft goedkeuring van vijf financiële toezichthouders, waaronder de FSA. De entiteit op de Seychellen heeft kantoren op Mahé en opereert onder effectenhandelaarslicentie SD101.
We testten de broker met een retailaccount op MT4. De minimale storting is $10, maar verschilt per betaalmethode. Voor bankoverschrijvingen geldt bijvoorbeeld minimaal $50.
We beoordeelden uitvoering en kosten binnen een commissievrij model met alleen spreads. Stortingen en opnames hadden geen interne kosten, maar tegen spotkoersen geldt 0.7% valutawisselkosten. Tijdens actieve uren bedroegen gemiddelde spreads 0.7 pips op EUR/USD, 50 pips op goud en 18 pips op de US500.
De offshore-entiteit biedt een hefboom tot 1:200 voor belangrijke valutaparen, indices en goud, en 1:20 voor risicovollere activa zoals aandelen en crypto. Onder 100% van de marginvereiste volgt een margin call; bij 50% treedt automatisch een stop-out in werking. Ons retailaccount was ook beschermd tegen een negatief saldo.
De broker biedt ruim 140 valutaparen, 5.100+ aandelen, grondstoffen, crypto en 40+ indexmarkten. Klanten handelen via twee externe platforms: MetaTrader 4 en TradingView. De educatiesectie bevat gidsen over verschillende financiële instrumenten.
CFD's zijn complexe instrumenten en gaan gepaard met een hoog risico om snel geld te verliezen door de hefboomwerking. 65% van de retailaccounts verliest geld bij het handelen in CFD's met deze aanbieder. U moet overwegen of u begrijpt hoe CFD's werken en of u zich de hoge risico's van het verlies van uw geld kunt veroorloven. - 4. IC Markets
IC Markets werd gelanceerd in 2007 en biedt lage kosten en concurrerende voorwaarden voor forexhandel. Het bedrijf bedient internationale klanten met een effectenhandelaarslicentie van de FSA (SD018) en heeft kantoren op Eden Island. De FSA-entiteit is Raw Trading Ltd. Klanten kunnen ruim 2.800 instrumenten verhandelen, waaronder meer dan 60 valutaparen, indices, grondstoffen en aandelen.
We beoordeelden de entiteit op de Seychellen met een live Raw Spread-account op MT4, zonder vastgesteld minimum. De meeste stortingen zijn direct; internationale bankoverschrijvingen duren 2 tot 5 werkdagen. We maten gemiddeld 0.06 pips op EUR/USD, 19 pips op XAU/USD en 3.6 pips op US500. De round-turncommissie was $7, of $6 per standaardlot bij Raw Spread cTrader-accounts.
De vergunning dekt de meeste landen, maar klanten uit Canada, Nieuw-Zeeland, Israël, Iran en de VS worden niet geaccepteerd. De FSA-entiteit biedt een hefboom tot 1:1000 en Raw Spread-spreads vanaf nul pips. De broker meldt uitvoeringssnelheden van minder dan 40 milliseconden.
Klantgeld wordt volgens de Securities Act en Securities (Conduct of Business) Regulations gescheiden bewaard, maar bescherming tegen een negatief saldo ontbreekt. De hefboom bedraagt maximaal 1:2000 voor metalen, 1:500 voor energie en crypto, 1:200 voor indices, obligaties en futures, en 1:20 voor aandelen. Een gelaagd margesysteem en stop-outniveau van 50% beperken verliezen.
CFD's zijn complexe instrumenten en gaan gepaard met een hoog risico om snel geld te verliezen door een hefboomwerking. 70,64% van de retailbeleggers verliest geld bij het handelen in CFD's bij deze aanbieder. U moet overwegen of u begrijpt hoe CFD's werken en of u zich het hoge risico van verlies kunt veroorloven. - 5. Admirals
Admirals werd opgericht in 2001 en richt zich op handelaren die veiligheid, prijstransparantie en snelle orderuitvoering zoeken. Het bedrijf is erkend door de FSA en staat als effectenhandelaar in het register onder licentienummer SD073.
De entiteit op de Seychellen opereert als Admirals SC Ltd en heeft kantoren op Mahé. Admirals biedt marginaccounts bescherming tegen een negatief saldo. Klanten moeten de klantenservice binnen twee werkdagen per e-mail informeren als hun saldo onder nul komt.
Retailklanten profiteren ook van gescheiden fondsen en een verzekering tot $100,000 per eiser. Transacties lopen via gereguleerde liquiditeitsverschaffers voor marktintegriteit en betrouwbare uitvoering. Admirals biedt ruim 2.500 instrumenten, waaronder 80+ valutaparen, 25 ETF’s, 12 aandelenindices en meer dan 500 aandelen.
We testten Admirals via een Zero MT4-account bij de FSA-entiteit, met een minimale storting van $25. Storten was gratis; maandelijks was één opname gratis, daarna gold 3% kosten. Forex en metalen hadden een round-turncommissie van $6. Gemiddelde spreads waren 0.1 pips op EUR/USD, 40 pips op goud en 3 pips op de US500.
Klanten van de FSA-entiteit krijgen een hefboom tot 1:1000 voor forexposities onder $300,000, aflopend tot 1:25 boven $3 miljoen. Limieten zijn 1:500 voor goud, olie en belangrijke indices zoals US500, 1:200 voor FRA40 en SPA35, 1:100 voor zilver, koper en BTC/USD, 1:50 voor aardgas en 1:20 voor aandelen en ETF’s.
CFD's zijn complexe instrumenten en gaan gepaard met een hoog risico op snel geldverlies door hefboomwerking. 73% van de rekeningen van particuliere beleggers verliest geld wanneer zij CFD’s verhandelen bij deze aanbieder. U moet overwegen of u begrijpt hoe CFD’s werken en of u zich het hoge risico op geldverlies kunt veroorloven. - 6. Tickmill
Tickmill is actief sinds 2014 en biedt ruim 600 verhandelbare symbolen via CFD’s. De broker heeft als effectenhandelaar een FSA-licentie (SD008) en kantoren in het Mont Fleuri-district van Mahé. Het moederbedrijf heeft ook vergunningen van CySEC, de FCA, de DFSA en de FSCA.
Ons team beoordeelde Tickmills handelsvoorwaarden met een Raw MT4-account, waarvoor minimaal $100 gold. We stortten via een bankoverschrijving. De broker vergoedt bij overschrijvingen van minimaal $5,000 tot $100 aan verwerkingskosten, maar vereist hiervoor een bankafschrift als bewijs.
De broker biedt betaalbare kosten, snelle orderverwerking en veel marktanalysetools. Klanten van Tickmill Seychelles Limited krijgen een hefboom tot 1:1000. Dit maximum geldt voor forex en goud. Limieten zijn 1:200 voor belangrijke crypto zoals Bitcoin en Ripple, 1:100 voor Brent-olie, 1:50 voor koper en aardgas, 1:20 voor aandelen en ETF’s en 1:10 voor overige grondstoffen. De voorwaarden waren gunstig: we betaalden per lot $6 round-turncommissie en maten gemiddeld 0.1 pips op EUR/USD, 9 pips op XAU/USD en 3.9 pips op de US500.
De broker beschikt over voldoende kapitaal en houdt klantgeld gescheiden. Iedere klant krijgt bescherming tegen een negatief saldo en een vergoeding van $20,000 tot $1 miljoen via Tickmills beleggingsverzekering, opgezet met Lloyd’s.
CFD's zijn complexe instrumenten en gaan gepaard met een hoog risico om snel geld te verliezen door de hefboomwerking. 70% van de retailbeleggers verliest geld bij het handelen in CFD's met Tickmill Europe Ltd. U moet overwegen of u begrijpt hoe CFD's werken en of u het zich kunt veroorloven het hoge risico te nemen om uw geld te verliezen. - 7. Trade Nation
Trade Nation, voorheen Core Spreads, is een broker die in meerdere rechtsgebieden actief is, waaronder het VK, Zuid-Afrika en de Seychellen. Daar bezit Trade Nation Financial Markets Ltd. effectenhandelaarslicentie SD150. De broker richt zich op goedkope handelsvoorwaarden.
Trade Nation gebruikt alleen spreads voor zijn prijsstelling, zoals we bevestigden met een live MT4-account waarop stortingen vanaf $1 mogelijk waren. Minima verschillen per betaalmethode en land. Het platform ondersteunt ook gegarandeerde stop-lossorders als extra risicobeheersing. Handelen is commissievrij; tijdens onze test begonnen spreads bij 1.1 pips op EUR/USD en bedroegen ze 103 pips op goud en 2.5 pips op de US500.
De FSA-entiteit van Trade Nation biedt retailmarginhandelaren bescherming tegen een negatief saldo en een maximale hefboom van 1:500 voor forex, zilver en goud. Belangrijke indices zoals US500 zijn beperkt tot 1:200 en energieproducten tot 1:50. Trade Nation houdt klantgeld gescheiden van het bedrijfskapitaal en bewaart het bij Absa Bank, een van de grootste commerciële banken van het eilandland.
Financiële spreadtransacties en CFD's zijn complexe instrumenten en gaan gepaard met een hoog risico op snel geld verliezen door de hefboomwerking. 86% van de retailaccounts verliest geld bij het handelen in CFD's met deze aanbieder. U dient te overwegen of u begrijpt hoe CFD's werken en of u zich het hoge risico van geldverlies kunt veroorloven. - 8. Plus500
Plus500 is een door de FSA gereguleerde effectenhandelaar die sinds 2020 vanuit Victoria opereert onder licentienummer SD039. De broker biedt 2.800+ CFD’s op onder meer forex, aandelen, grondstoffen, opties, indices en crypto. De FSA-entiteit Plus500SEY Ltd. biedt retailklanten een maximale hefboom van 1:300.
Onze controle van alle activaklassen wees uit dat valutaparen verhandelbaar zijn met een hefboom tot 1:300. De limieten zijn 1:250 voor grondstoffen, 1:150 voor indices, 1:100 voor ETF’s, 1:20 voor individuele aandelen en 1:5 voor crypto en opties.
De broker biedt snelle uitvoering, concurrerende spreads en commissievrije handel. Klantgeld staat op gescheiden rekeningen en automatische margin calls helpen negatieve saldi voorkomen. Onze test bevestigde dat verliezen beperkt blijven tot het beschikbare accountsaldo en klantgeld niet voor hedging of bedrijfsactiviteiten wordt gebruikt.
Omdat Plus500 geen externe platforms ondersteunt, testten we de eigen web- en mobiele apps met een retailaccount. De minimale storting was $100, kaartbetalingen waren direct en er waren geen interne stortings- of opnamekosten. Binnen het spread-onlymodel maten we gemiddeld 0.9 pips op EUR/USD, 74 pips op goud en 7 pips op de US500.
*Deze informatie geldt niet voor EU-inwoners, die worden bediend door EU-dochterondernemingen van Plus500 Group, zoals Plus500CY Ltd, met CySEC-vergunning (Reg. 250/14). In Europa gelden andere voorschriften, waaronder hefboom- en bonusbeperkingen.
81% van de retailbeleggers verliest geld bij het handelen in CFD’s bij deze aanbieder. U dient te overwegen of u het zich kunt veroorloven het hoge risico te nemen om uw geld te verliezen. - 9. eToro
eToro werd opgericht in 2007, bedient klanten uit meer dan 140 landen en heeft kantoren in onder meer de Seychellen, Cyprus, Abu Dhabi, New Jersey en Australië. De entiteit op de Seychellen opereert vanuit Victoria als effectenhandelaar onder licentienummer SD076.
Retailklanten van eToro’s FSA-entiteit kunnen een hefboom van 1:30 gebruiken voor belangrijke en 1:20 voor overige valutaparen. Geavanceerde hefboomlimieten zijn 1:400 voor belangrijke en 1:50 voor kleine en exotische paren. Voor indices en grondstoffen, waaronder goud, geldt 1:100, voor crypto 1:30 en voor individuele aandelen en ETF’s 1:20.
Handelaren krijgen toegang tot ruim 10.000 instrumenten in forex, grondstoffen, indices, crypto, aandelen en ETF’s. Alle klanten van eToro Seychelles krijgen bescherming tegen een negatief saldo. Klantgeld staat op gescheiden rekeningen bij eersteklas instellingen zoals J.P. Morgan, UBS, Citi, Deutsche Bank en Coutts Bank. De dochteronderneming mag geen klanten bedienen in Europa, Hongkong, Israël, Singapore, Zwitserland, het VK en de VS.
Een eerste storting van $50 is vereist; latere minima verschillen per land en lopen voor Zuid-Afrika en Vietnam op tot $2,000. Storten was gratis, maar opnames uit beleggingsrekeningen in USD kostten $5. We handelden commissievrij in CFD’s en maten gemiddelde spreads van 1.1 pips op EUR/USD, 40 pips op goud en 12 pips op de US500-index.
Producten met hefboomwerking en speculatieve producten zijn niet voor iedere belegger geschikt. Gebruikers moeten daarom hun risicotolerantie en het bedreigde kapitaal beoordelen voordat ze een hefboom gebruiken.
CFD's zijn complexe financiële instrumenten die een hoog risico met zich meebrengen vanwege de hefboomwerking. Bij deze aanbieder verliest 52% van de retailbeleggers geld bij het handelen in CFD's. Het is belangrijk om te overwegen of u voldoende begrijpt hoe CFD's werken en of u het hoge risico van verlies van uw geld kunt dragen.
De rangschikking hierboven moet vooral worden gelezen als een vergelijking van aanbieders met een FSA-entiteit. Zij vervangt geen controle van de vergunning, de contracterende entiteit en de voorwaarden die op uw eigen rekening van toepassing zijn.
Forexbrokers gereguleerd door de FSA, gerangschikt op basis van hun Trustpilot-score
| Forex Broker | Trustpilot Beoordelingen | |
|---|---|---|
| 1. Fusion Markets | 4.873 | 4,8 ⭐ |
| 2. IC Markets | 48.248 | 4,8 ⭐ |
| 3. eToro | 29.171 | 4,2 ⭐ |
| 4. Capital.com | 13.311 | 4,6 ⭐ |
| 5. Plus500 | 17.312 | 4,2 ⭐ |
| 6. BlackBull Markets | 2.681 | 4,8 ⭐ |
| 7. Tickmill | 1.077 | 4,1 ⭐ |
| 8. Trade Nation | 1.411 | 4,4 ⭐ |
| 9. Admirals | 2.046 | 3,8 ⭐ |
Een Trustpilot-score is een gebruikerswaardering en geen toezichtsoordeel. Gebruik deze score daarom naast objectieve criteria zoals vergunning, contracterende entiteit, kosten, productaanbod, klachtenafhandeling en de bescherming van klantgelden.
De Financial Services Authority van de Seychellen in het kort
De Financial Services Authority van de Seychellen (FSA) werd in 2013 opgericht na de inwerkingtreding van de Wet op de Financial Services Authority.
De FSA is een onafhankelijke toezichthoudende instantie die toezicht houdt op niet-bancaire financiële instellingen en diensten die op het eiland zijn geregistreerd. Zij houdt onder meer toezicht op effectenbeurzen, clearinginstellingen, beleggingsadviseurs, fiduciaires, verzekeraars en brokers die op de Seychellen actief zijn.
De FSA wordt geleid door een raad van bestuur, die fungeert als het belangrijkste bestuursorgaan en verantwoordelijk is voor het beleid en het toezicht op de organisatie. De bestuursleden worden benoemd door de president van de Seychellen voor een vaste termijn van drie jaar en bestaan uit een mix van ambtshalve vertegenwoordigers van belangrijke ministeries en benoemde leden uit de publieke en private sector.
De huidige voorzitter van de raad van bestuur is de heer Patrick Payet, die in januari 2024 is herbenoemd. De heer Randolf Samson, benoemd in oktober 2022, is CEO van de FSA en houdt toezicht op de dagelijkse gang van zaken en fungeert als ambtshalve lid van de raad van bestuur. De FSA heeft verschillende operationele afdelingen, waaronder Beleid, Juridische Zaken en Communicatie, Bestrijding van Witwassen en Financiering van Terrorisme, en Risicobeheer, Verzekeringen en Pensioentoezicht.
De FSA vervult verschillende belangrijke taken, zoals het bevorderen van de ontwikkeling van de lokale financiële dienstensector, het verlenen van vergunningen en het toezicht op de naleving van de wetgeving. De toezichthoudende instantie kan tevens aanbevelingen doen voor wetswijzigingen aan de minister van Financiën van de Seychellen (Naadir Hassan op het moment van publicatie).
De toezichthouder houdt een actueel register bij van alle bedrijven waarop zij toezicht houdt, zodat traders kunnen controleren of de door hen gekozen brokers over een vergunning van de Seychellen beschikken. Ga naar het tabblad Securities Dealers (Effectenhandelaren) voor de volledige lijst van door de FSA erkende brokers.
Voor Nederlandse beleggers is dit register slechts één controlepunt. Als een broker stelt via een EU-entiteit of met een Europees paspoort in Nederland actief te zijn, is het verstandig ook het AFM-register te controleren. Let daarbij op de juridische naam van de onderneming: de handelsnaam op de website kan afwijken van de entiteit die daadwerkelijk in de klantvoorwaarden staat.
Voorwaarden voor het verkrijgen van een FSA-licentie voor brokers
Online brokers moeten een vergunning als effectenhandelaar aanvragen bij de FSA om legaal actief te mogen zijn op de Seychellen. Bijna 200 bedrijven hebben al voor deze optie gekozen, omdat het land een relatief bedrijfsvriendelijk regelgevingsklimaat kent, met lagere tarieven voor vennootschapsbelasting, vergunningskosten en kapitaalvereisten dan veel andere rechtsgebieden.
De procedure begint met het indienen van een aanvraagformulier dat brokers rechtstreeks van de website van de toezichthouder kunnen downloaden. Kandidaten moeten juiste informatie verstrekken over de herkomst van hun middelen, het totale kapitaal, aandeelhouders, compliance officers en leidinggevenden op hoog niveau. Bedrijven die een vergunning aanvragen, moeten lokale kantoren op de Seychellen vestigen. Elke aanvragende broker moet ten minste twee bestuurders en twee aandeelhouders aanstellen die professioneel geschikt zijn voor hun functies. Bestuurders en ander sleutelpersoneel moeten een blanco strafblad hebben en over voldoende kwalificaties beschikken in de financiële sector om goedkeuring te verkrijgen.
Brokers die een vergunning voor de Seychellen willen aanvragen, moeten aanvraagkosten van $1.500 betalen. Goedgekeurde kandidaten moeten bovendien $3.000 aan jaarlijkse vergunningskosten betalen. Als alle documenten in orde zijn, kunnen kandidaten binnen drie maanden na het indienen van hun aanvraag een besluit van de FSA verwachten. Het indienen van onvolledige of onjuiste aanvragen leidt vaak tot vertragingen en kan tot afwijzing leiden. De aanvraagkosten worden niet terugbetaald, ook niet als de aanvraag wordt afgewezen.
De Seychellen hanteren aanzienlijk lagere minimumkapitaalvereisten dan veel andere regelgevende rechtsgebieden. Bedrijven die een vergunning als effectenhandelaar willen verkrijgen, moeten gedurende hun gehele bedrijfsvoering in het land over een kapitaal van ten minste $50.000 beschikken. Brokers moeten dit minimumbedrag storten op een rekening bij een erkende bank op de Seychellen.
Indien dit minimumkapitaal niet tijdig wordt gestort, leidt dit tot afwijzing van de aanvraag. Goedgekeurde kandidaten moeten binnen een maand na ontvangst van hun vergunning door de FSA erkende accountants aanstellen. Vergunninghouders worden regelmatig gecontroleerd en moeten hun inkomsten rapporteren aan de toezichthouder van de Seychellen. Alle erkende brokers moeten zich actief inzetten om illegale activiteiten zoals witwassen en terrorismefinanciering tegen te gaan.
Beleggingsadviseurs, zowel particulieren als bedrijven, moeten eveneens een vergunning aanvragen bij de lokale financiële toezichthouder, net zoals online brokers. De aanvraagkosten bedragen $1.250 voor particulieren en $1.500 voor bedrijven, met jaarlijkse vergunningskosten van respectievelijk $2.500 en $3.000.
Voor de Nederlandse markt is het belangrijk dat dit kader wezenlijk verschilt van het EU-kader voor beleggingsondernemingen. Onder MiFID II en de Wet op het financieel toezicht (Wft) gelden bijvoorbeeld eisen aan passendheidstoetsen, informatieverstrekking, belangenconflicten en productgovernance. Die regels zijn niet automatisch van toepassing wanneer u contracteert met een entiteit op de Seychellen.
Hieronder vindt u een beknopt overzicht van alle stappen die Forex brokers moeten doorlopen tijdens de aanvraagprocedure van de vergunning op de Seychellen:
- Aanvraagkosten: Forex brokers die documenten indienen voor een FSA-vergunning moeten $1.500 aanvraagkosten betalen. Aanvragers moeten doorgaans ook $6.300 staatskosten betalen. Entiteiten die toestemming hebben gekregen om onder een FSA-vergunning te opereren, moeten jaarlijkse vergunningskosten van $3.000 betalen.
- Minimale kapitaalvereisten: Om in aanmerking te komen voor een FSA-vergunning moeten brokers beschikken over een minimumaandelenkapitaal van $50.000. De minimale kapitaalvereisten van andere toezichthouders kunnen hoger zijn en variëren afhankelijk van de aangeboden diensten.
- Behandelingstermijn van de aanvraag: Als het bedrijf volledig aan de vereisten voldoet en alle vereiste documenten heeft ingediend, duurt het doorgaans maximaal drie maanden voordat de toezichthouder de aanvraag heeft beoordeeld. Eventuele onjuistheden tijdens de aanvraagprocedure kunnen echter tot vertragingen leiden.
- Fysieke aanwezigheid vereist: Om een FSA-vergunning aan te vragen, moet een broker beschikken over een lokaal kantoor dat op de Seychellen is geregistreerd. De financiële dienstverlener moet tevens een lokale vertegenwoordiger voor de vergunning, een compliance officer en een juridisch adviseur aanstellen; alle drie moeten op de Seychellen gevestigd zijn.
- Belangrijke medewerkers: Het bedrijf moet twee bestuurders en twee aandeelhouders aanstellen, die allen over ervaring moeten beschikken, goed opgeleid moeten zijn op het betreffende vakgebied en hun professionele reputatie moeten kunnen aantonen. De aanvrager moet tevens een accountant in dienst nemen die door de FSA is goedgekeurd, waarbij de aanvangsdatum van het dienstverband niet later mag zijn dan één kalendermaand na de toekenning van de vergunning aan de broker.
- Tarieven voor vennootschapsbelasting: Forex brokers met een vergunning van de FSA zijn verplicht een vennootschapsbelasting van 1,5% te betalen, waarbij het tarief wordt berekend over de totale inkomsten van de vergunninghoudende entiteit.
- Scheiding van klantgelden: De FSA eist dat erkende brokers hun operationele kosten uitsluitend dekken met middelen die zich op de bankrekening van het bedrijf bevinden. Om dit te waarborgen, moeten door de FSA gereguleerde brokers de gelden van hun klanten op afgezonderde bankrekeningen aanhouden.
- Regeling voor beleggersbescherming: De FSA kent geen wettelijke beleggerscompensatieregeling die vergelijkbaar is met het Nederlandse beleggerscompensatiestelsel. Sommige brokers sluiten vrijwillig een externe verzekering of compensatieregeling af, maar de dekking, voorwaarden en uitsluitingen verschillen per aanbieder.
- Hefboomwerking en risicobeheer: Door de FSA gereguleerde brokers kunnen met minder beperkingen een hogere hefboom aanbieden, ook aan particuliere klanten. Dat wijkt af van EU-regels: bij door CySEC of andere EU-toezichthouders gereguleerde brokers geldt voor particuliere CFD-klanten doorgaans een maximum van 1:30 voor grote valutaparen.
- Bescherming tegen een negatief saldo: Over het algemeen is bescherming tegen een negatief saldo bij FSA-entiteiten afhankelijk van het beleid van de betreffende broker. Bij EU-entiteiten voor particuliere CFD-klanten is bescherming tegen een negatief saldo onderdeel van de ESMA-maatregelen.
- Overige vereisten: Naast de registratie op de Seychellen moeten aanvragers ook een bankrekening openen bij een lokale bank. Deze rekening wordt gebruikt om het aandelenkapitaal te storten dat vereist is voor de vergunningsaanvraag. Zodra de vergunning is verleend, voert de onderneming haar financiële transacties via dezelfde rekening uit.
Als u vanuit Nederland een rekening opent, controleer dan ook praktische punten zoals de rekeningvaluta, eventuele conversiekosten naar EUR, de beschikbaarheid van SEPA of iDEAL en de fiscale rapportage. Beleggingen, open posities en contanten op een buitenlandse brokerrekening kunnen relevant zijn voor box 3 van de inkomstenbelasting; bewaar daarom jaaroverzichten en transactierapporten voor uw aangifte.
Wanneer een broker cryptoactiva of crypto-CFD’s aanbiedt, maak dan onderscheid tussen directe cryptoactivadiensten en derivaten. In de EU vallen cryptoactivadiensten onder MiCA en kunnen crypto-derivaten onder het beleggingsrecht vallen; een FSA-vergunning op de Seychellen is daarvoor geen AFM- of EU-vergunning.
Bescherming van klantgelden bij brokers die onder toezicht staan van de FSA
De financiële toezichthouder van de Seychellen heeft tevens de taak om consumenten te beschermen die zaken doen met entiteiten die over een lokale vergunning beschikken. Brokers die in het land zijn erkend, moeten het kapitaal van klanten scheiden van hun operationele middelen en dit op afzonderlijke rekeningen bij door de FSA goedgekeurde banken aanhouden. Deze vereiste voorkomt dat bedrijven die in financiële moeilijkheden verkeren, het geld van hun klanten gebruiken om hun werkkapitaal aan te vullen. Het draagt er ook toe bij dat traders hun activa en stortingen kunnen terugkrijgen als een broker failliet zou gaan, maar segregatie is geen absolute garantie.
Voor Nederlandse lezers is vooral van belang dat een FSA-vergunning niet automatisch toegang geeft tot Nederlandse of Europese compensatiestelsels. Het Nederlandse beleggerscompensatiestelsel, uitgevoerd onder toezicht van DNB, kent in hoofdlijnen een maximum van €20.000 per persoon per instelling voor bepaalde situaties waarin een beleggingsonderneming geld of financiële instrumenten niet kan teruggeven. Dat stelsel geldt niet automatisch voor een rekening bij een FSA-entiteit op de Seychellen. Verwar dit ook niet met het depositogarantiestelsel van maximaal €100.000 voor banktegoeden; dat is een ander stelsel en geldt doorgaans niet voor beleggingen bij een broker.
De FSA heeft geen expliciete bepalingen opgenomen met betrekking tot bescherming tegen een negatief saldo, hoewel veel brokers die in het land gereguleerd zijn, deze beschermingsmaatregel hebben ingevoerd. Als uw live-handelsrekening een negatief saldo vertoont, is de bescherming tegen een negatief saldo bedoeld om te voorkomen dat uw verliezen het beschikbare eigen vermogen overschrijden. Brokers die deze maatregel aanbieden, sluiten verliesgevende posities automatisch af, waardoor wordt voorkomen dat particuliere klanten schulden opbouwen.
Veel brokers die onder toezicht staan van de FSA bieden ook verzekeringsdekking voor het vermogen van klanten. Als een broker door faillissement niet aan zijn financiële verplichtingen kan voldoen, kunnen in aanmerking komende klanten recht hebben op een vergoeding, hoewel de maximumbedragen per broker verschillen. Zo vermeldt de vestiging van Admirals op de Seychellen een maximale verzekeringsdekking van $100.000, terwijl bij Tickmill het maximum per eiser $1 miljoen bedraagt. Lees bij dergelijke verzekeringen altijd de polisvoorwaarden, want de dekking kan beperkt zijn tot specifieke situaties en dekt geen normale handelsverliezen of marktrisico’s.
Bij een geschil met een FSA-entiteit loopt de klachtenroute in beginsel via de broker en daarna via de FSA op de Seychellen of de contractueel aangewezen rechter. Toegang tot het Nederlandse Kifid is niet vanzelfsprekend, tenzij de betrokken entiteit onder een daarvoor relevant Nederlands of Europees klachtenregime valt.
Veelgestelde Vragen over Door de FSA Gereguleerde Brokers
De FSA behoort tot de categorie van tier-2 financiële toezichthouders, wat betekent dat brokers met een vergunning in de Seychellen onder minder strenge regelgeving vallen. Hun klanten zullen niet profiteren van hetzelfde hoge niveau van consumentenbescherming dat kenmerkend is voor brokers met een vergunning van tier-1 toezichthouders zoals CySEC, ASIC of FCA.
Uit wat we hebben verzameld, legt de financiële waakhond van de Seychellen geen concrete beperkingen op aan retailhefboomwerking. Hefboomlimieten zijn grotendeels broker-specifiek. Sommige brokers bieden een hefboomwerking tot wel 1:1000 aan, terwijl anderen lagere limieten van 1:500 toepassen.
Spread betting is een legale en zeer populaire activiteit onder handelaars die zaken doen met brokers op de Seychellen. Als u wilt deelnemen aan spread betting, kunnen we aanbevelen om Trade Nation of Capital.com te proberen, die beide deze service ondersteunen.
Er is geen tekort aan kosteneffectieve financieringsmethoden bij FSA gereguleerde brokers, waar stortingen over het algemeen geen extra kosten met zich meebrengen. De meest voorkomende stortingsopties zijn creditcards en betaalkaarten, bankoverschrijvingen, cheques en online wallets zoals Skrill en Neteller. Sommige brokers, zoals Fusion Markets, hebben geen minimale accountvereisten, waardoor nieuwe klanten kunnen beginnen met elk bedrag waarmee ze zich comfortabel voelen.
Elke broker heeft verschillende beleidslijnen met betrekking tot inactiviteit van accounts. Veel van de bedrijven op onze toplijst hebben hun inactiviteitskosten kwijtgescholden. Met dat in gedachten raden we aan om af en toe in te loggen op uw live handelsaccount, gewoon om zeker te zijn.
Misschien bent u ook geïnteresseerd in Forex brokers die onder toezicht staan van andere instanties
- Door CySEC (Cyprus) gereguleerde Forex brokers
- Door de FCA (Verenigd Koninkrijk) gereguleerde Forex brokers
- Door de VFSC (Vanuatu) gereguleerde Forex brokers
- Door ASIC (Australië) gereguleerde Forex brokers
Let op: de genoemde maximale hefboom in de tabel ziet op de FSA-entiteit van de broker en kan afwijken van de voorwaarden bij een Europese entiteit van dezelfde groep. Voor Nederlandse particuliere CFD-klanten bij een EU-entiteit gelden doorgaans ESMA-limieten, bijvoorbeeld 1:30 voor grote valutaparen.
| Door de FSA gereguleerde Forex brokers, gerangschikt op Trustpilot-score | ||||
|---|---|---|---|---|
| Broker | Licentienummer | Handelsplatform | Maximale hefboomwerking | Trustpilot-score |
| Baxia | SD104 | MT5, MT4 | 1:1.000 | 4,8 / 5 |
| Exness | SD025 | MT4, MT5 | 1:2.000 | 4,7 / 5 |
| BDSwiss | SD047 | MT4, MT5 | 1:2.000 | 4,7 / 5 |
| FXCentrum | SD055 | FXC Trader | 1:1.000 | 4,6 / 5 |
| Taurex | SD092 | MT4, MT5 | 1:1.000 | 4,6 / 5 |
| DB Investing | SD053 | MT5, Sirix WebTrader | 1:500 | 4,6 / 5 |
| FinPros | SD087 | MT5, FinPros Trading Platform | 1:500 | 4,5 / 5 |
| HFM | SD015 | MT4, MT5, HFM Platform | 1:2.000 | 4,4 / 5 |
| Skilling | SD042 | Skilling Trader, MT4 | 1:500 | 4,4 / 5 |
| JustMarkets | SD088 | MT4, MT5 | 1:3.000 | 4,4 / 5 |
| TenTrade | SD082 | MT5 | 1:500 | 4,4 / 5 |
| ThinkMarkets | SD060 | MT4, MT5, ThinkTrader | 1:500 | 4,3 / 5 |
| ETO Markets | SD062 | MT4, MT5 | 1:500 | 4,3 / 5 |
| Milton Prime | SD040 | MT4, MT5 | 1:500 | 4,3 / 5 |
| XS | SD089 | MT4, MT5 | 1:2.000 | 4,3 / 5 |
| CMTrading | SD070 | MT4 | 1:200 | 4,2 / 5 |
| XB Prime | SD006 | MT4, MT5 | 1:500 | 4,2 / 5 |
| Exclusive Markets | SD031 | MT4 | 1:2.000 | 4,2 / 5 |
| TopFX | SD037 | MT4, cTrader | 1:1.000 | 4,1 / 5 |
| Errante | SD038 | MT4, MT5, cTrader | 1:500 | 4,1 / 5 |
| Purple Trading | SD041 | MT4, cTrader | 1:500 | 3,6 / 5 |
| Squared Financial | SD024 | MT4, MT5 | 1:500 | 3,4 / 5 |
| M4Markets | SD035 | MT4, MT5 | 1:1.000 | 3,3 / 5 |
| Equiti | SD064 | MT4, MT5 | 1:500 | 3,3 / 5 |
| Alvexo | SD030 | Alvexo WebTrader | 1:400 | 3,1 / 5 |
| LeoPrime | SD032 | MT4 | 1:1.000 | 3,1 / 5 |
| ATFX | SD093 | MT4 | 1:400 | 2,5 / 5 |
| FXGT | SD019 | MT4, MT5 | 1:1.000 | 1,9 / 5 |
| FXOro | SD047 | MT4 | 1:400 | 1,7 / 5 |











